29 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to  szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – naukę  w szkole średniej. Nie obyło się bez wielu wzruszeń, a nawet łez.

    Dyrektor szkoły pan Arkadiusz Wojciechowski i wychowawcy klas po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazali nagrody rzeczowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych. Ponadto zostały wręczone wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły średniej na scenie naszej auli. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły.  Maturzyści zostali również pożegnani przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Wiktora Potulskiego. W imieniu absolwentów głos zabrała Magdalena Kunicka, uczennica klasy IV TW.

            Część artystyczną wydarzenia swoim występem uświetnili członkowie nowopowstałego koła teatralnego z klas ITW, II RW oraz II TW. Młodzi artyści zadebiutowali uwspółcześnioną wersją dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”, która przypadła widzom do gustu.

Naszym absolwentom życzymy wiele sukcesów. Mamy nadzieję, że będą z tęsknotą wspominać chwile, które spędzili w murach Zespołu Szkół Rolniczych.