Zespół Szkół Rolniczych
im. Władysława Grabskiego

W 1797 roku doktor medycyny Johann Gottlieb Schultz zorganizował w Toruniu ogród botaniczny w stylu sentymentalnym. Od 1965 roku  zorganizowano woliery oraz wybiegi i zaczęto do ogrodu sprowadzać zwierzęta: papugi, lamy; potem małpy, jenoty. W 2011 r ogród został objęty ochroną konserwatorską jako element historycznego układu urbanistycznego Bydgoskiego Przedmieścia i Rybaków.

Te wszystkie wiadomości zgłębili uczniowie 5 klasy technikum architektury krajobrazu podczas zajęć praktycznych. Młodzież dokonała analizy kompozycyjnej ogrodu zoobotanicznego. Ponadto zapoznała się z wyposażeniem ogrodu dydaktycznego. Podczas odwiedzin ciekawych zwierząt w zoo, zaobserwowano rzadko spotykane gatunki drzew i krzewów oraz elementy małej architektury krajobrazu